Užvertus 356-ąjį praėjusių metų puslapį, prieš atsiverčiant naują knygą, aš kaip skaitytoja tęsiu knyginių ataskaitų tradiciją. Naujųjų išvakarės šiemet man buvo karštligiškas bėgiojimas nuo knygos skaitymo prie statistikos vedimo ir appso pastaram palengvinti užbaigimo. Todėl ir apžvalga tokia vėlyva, ir paskutiniąją šių metų knygą baigiau skaityti jau po naujametinių fejerverkų.
Šiuos metus pasitikau viena naujove – ėmiau atidžiai vertinti knygas trijų balų sistemoje. Ankščiau įvairiuose tinkluose įvertindavau ir taip, bet penkių balų sistema man yra perdėm sunki, todėl dažnai tie vertinimai būdavo ne itin tikslūs. Be to, kad nepasirodytų per maža ėmiausi vertinti ir jų viršelius ir anotacijas (būtent to leidimo kurį skaičiau), pavadinimus, nes jie irgi yra svarbūs knygų komponentai, o mūsų leidyklos dažnai numoja į tokius dalykus ranka. Jiems tikrai nepakenktų toks retas originalus požiūris į leidinį, kurį pateikia skaitytojui. Dėl šitos naujovės ir ataskaita pailgės keliomis naujomis kategorijomis.
Prisiminus praeitų metų pažadus galiu sau padėkoti, kad jie buvo tokie netikslūs, kad beveik galiu sakyti, jog juos išpildžiau. Iš planų apie įvairesnius įrašus bloge – vienas toks tikrai atsirado - Jane Austen kūrybos apžvalga. Tarkim check. Pradėtą registraciją tikrai tęsiau ir dar patobulinau kaip minėjau, taigi šitas tikrai check. Ir paskutinis – aktyviau skaityti ir išpildyti numatytus tikslus. Iki tikslų išpildymo visgi pritrūko vienos vienintelės knygelės ir nepaisant žvėriško sprinto metų pabaigoje, kai likus savaitei turėjau penkių knygų minuso sumažinau jį iki vieno, savo goodreads iššūkio nepasiekiau ir nors man tai labai nepatinka, priimsiu tai kaip paskatinimą, skaityti kur kas tolygiau. Na nebent, priskirtume prie bendro skaičiaus antrą kartą skaitytą "Puikybę ir prietarus".
O kas dėl aktyvesnio skaitymo, tai šiais metais bendrai tikrai esu savimi patenkinta. Perskaičiau 34 knygas, dešimčia daugiau nei pernai, tai sudarytų 13 tūkstančių puslapių (13036), taip pat 3 daugiau nei pernai. Greičius taip pat patobulinau - 1100 puslapių į mėnesį ir 36 į dieną. Tiesa vidutinis knygos storis kiek sumažėjo, nuo 419 pernai iki 383 šiemet. Bet greta skaičių nemažos reikšmės turi ir tai, kad nors šįmet ir buvo nemažai lengvesnio skaitalo, jo tikrai buvo mažiau ir jis kokybiškesnis. Tiesa, reikia prisipažinti, kad nutiko šiemet toks negirdėtas nematytas mano pasaulyje dalykas - nebaigiau skaityti pradėtos knygos L. Rhinehart "Kauliukų žmogus". Pradedu pastebėti, kad daugiausia knygų perskaitau sesijos metu, nors šiaip šiemet rekordą sumušiau gruodį, matomai dėl to mano sprinto metų pabaigoje.
Iš tų trisdešimt keturių perskaitytų knygų:
TRYLIKA iš 1001 sąrašo
PENKIOLIKA moterų autorių ir DEVYNIOLIKA vyrų autorių
DVI distopinės trilogijos ir VIENA detektyvinė keturlogija
ŠEŠI detektyvai, ŠEŠI klasikiniai romanai, ŠEŠIOS distopinės, SEPTYNIOS fantastinės, DVI magiškos fantastikos knygos, VIENAS apsakymų rinkinys, VIENAS istorinis romanas, KETURI lengvi skaitalai
rašytojai
TRYLIKA amerikiečių
VIENUOLIKA britų
KETURI prancūzų
DU lietvių
VIENAS rusų
TRYS pietų (kolumbija, čilė, ispnija)
įvertinimai
4 įvertintos 1/3
21 įvertinta 2/3
9 įvertintos 3/3
vidutiniškai 2,1
leidyklos
KETURIOLIKA Alma littera
AŠTUONIOS Tyto Alba
KETURIOS Versus Aureus
DVI Vaga
DVI Jotema
PO VIENĄ baltos lankos, Vilniaus spaustuvė, Media incognito, Magilė
Metų sprintas
greičiausiai perskaityta knyga
S. Beckett "Mirusiųjų šnabždesiai"(čia)
(365 puslapių per dieną greičiu)
Metų maratonas
lėčiausiai skaityta knyga
M. Stepnova "Lazario moterys" (čia)
(11 puslapių per dieną greičiu)
Metų uždelsimas
ilgiausiai skaityta knyga
V. M. Tekerėjus "Tuštybės mugė" (čia)
(40 dienų)
Metų blyksnis
trumpiausiai skaityta knyga
S. Beckett "Mirusiųjų šnabždesiai"(čia)
(1 diena)
Metų storiausia
V. M. Tekerėjus "Tuštybės mugė"(čia)
(720 psl)
Metų ploniausia
L. Gaude "Karaliaus Congoro mirtis (čia)
(165 psl)
2015-ųjų TOP 5:
1. Karalienė Barbora, E.Malūkas (čia)
2. Eva Luna, I. Allende (čia)
3. Neleisk man išeiti, K. Ishiguro (čia)
4. Atpirkimas, I. McEwan (čia)
5. Nortangerio abatija, J. Austen (čia)
Visos šios knygos gavo 3/3 įvertinimą, taip pat čia verta paminėti kitas puikiai įvertintas knygas Simon Becket "Mirties chemija", "Įrašyta kauluose" (čia) ir "Mirusiųjų šnabždesiai" (čia), bet jų į TOP5 lyg ir nedėsi – detektyvai tikrai nuostabūs, bet ne literatūriniai šedevrai. Ir į penketuką tiesiog netilpęs L. Gaude "Karaliaus Congoro mirtis" (čia).
apskritai nelabai ką iš TOP5 galėčiau išskirti, bet verčiausias turbūt vis tiek lietuvių istorinis romanas, leidęs iš naujo ir daug giliau pažvelgti į žymiąją lietuvių istorijos porą.
Metų nusivylimas: V.Roth „Divergentės trilogija“ (čia)
ne blogiausia metų knyga, tikrai ne. Tiesiog daugiausia sudaužė vilčių.
Metų siurprizas: Jane Austen „Nortangero abatija“(čia)
nes iš Jane Austen nieko naujo nesitikėjau, o šitas gotikinis romanas tikrai nustebino
Metų rašytojas: Simon Beckett
už paskatinimą imtis detektyvų ir bemieges naktis
Metų nesusipratimai: A. Sebold „Numylėtieji kaulai" (čia) ir Stendalis "Raudona ir juoda"(čia)
Metų knyginis įvyks: pabaigiau skaityti Jane Austen ir parašiau jos kūrybos apžvalgą (čia)
Metų citatų lobis: J. Barnes "Flobero papūga"(čia) 14 citatų
Metų slogiausia: I. McEwan "Atpirkimas"(čia)
Metų jaukiausia: M. Duenas "Laiko gijos" (čia)
Metų geriausias viršelis: Parinktieji serijos
Gerų skaitymo metų!
0 Komentarai